Biomineral D6 Biokomplex SF 180 tabliet
15.11 €
Biomineral Biokomplex SF bunkové soli 180 tabliet
Pastilky obsahujúce esenciálne minerálne soli v potencii D3 a D6.
Vyrobené trituráciou podľa Dr. Schűsslera.
Odporúča sa v prípadoch komplexného vyčerpania u ľudí s viacerými zdravotnými problémami – najmä starší ľudia, s vysokým psychickým alebo fyzickým výkonom, alebo na preventívne doplnenie, napríklad u detí.
Neobsahuje siliceu!
Účinná látka: kalium phosphoricum, natrium sulphuricum, kalium muriaticum, calcium fluoricum, magnesium phosphoricum, kalium sulphuricum, natrium phosphoricum, calcium sulphuricum, calcium phosphoricum, natrium muriaticum, ferrum phosphoricum.
Veľkosť balenia: 180 pastiliek (90 g)
Návod na užívanie: Dlhodobo užívajte 1 pastilku 2 x denne. Akútne užívajte 1 pastilku každé 2 hodiny. V prípade potreby možno dávku zvýšiť až na 1 pastilku každých 15 min. Nechajte rozpustiť v ústach. Deťom môžete rozpustiť v malom množstve vody.
Zloženie: rastlinné polyoly 98,4%, stearan horečnatý (rastlinný) 1,5%, účinné látky: hydrogénfosforečnan draselný, síran sodný, chlorid draselný, fluorid vápenatý, hydrogénfosforečnan horečnatý, síran draselný, fosforečnan sodný, síran vápenatý, hydrogénfosforečnan vápenatý, chlorid sodný, difosforečnan železitý (po 0,0004 mg v jednej tablete).
Nutričné informácie: 1 kontajner (180 pastiliek) obsahuje 88,65 g sacharidov, 882 kJ (216 kcal). 1 pastilka (0,5 g) obsahuje 0,49 g
- Nakúpte ešte za 89.00 € a získajte dopravu zdarma
Popis
Čo sú bunkové soli? Prečo si vybrať Biomineral D6?
Vo svete sú zaužívané názvy bunkové soli, Schüsslerove soli alebo tkanivové soli. Najpresnejší názov je bunkové soli, pretože najlepšie vystihuje princíp ich účinku. Koncept pochádza z Nemecka z 19. storočia a vďaka dlhej tradícii využíva bohaté empirické znalosti.
Hoci ľudské telo pozostáva prevažne z organickej hmoty (bielkoviny, tuky, cukry) a vody, je vybudované na anorganickom základe, teda na minerálnych látkach. Štruktúra a vitalita orgánov tela sú závislé od istých nevyhnutných množstiev a správneho rozdelenia ich anorganických konštituentov. Bunkové soli sú energetizované minerálne látky, môžeme sa na ne pozerať ako na nástroje pre bunku, ktoré podporujú vstrebateľnosť minerálnych látok z extracelulárneho prostredia (z krvi, telesných tekutín, z potravy a pod.) do vnútra bunky. Tým sa zmení pomer v zastúpení tej-ktorej minerálnej látky vo vnútri bunky a v mimobunkovom prostredí.
Autor konceptu Dr. Schüssler sformuloval základné piliere systému bunkových solí:
- Všetky choroby sú spôsobené nedostatkom špecifických, životne dôležitých minerálnych solí. Tento nedostatok nemusí viesť k ochoreniam, ale tvorí priestor pre nepriaznivý stav, vytvárajúci podmienky na prepuknutie choroby.
- Dodávaním chýbajúcich minerálnych látok dochádza k liečeniu.
- Vyžaduje sa minimálna dávka. Jej opakovanie vedie k cieľu. Veľká dávka môže cieľ minúť. Predpoklad “veľa pomáha veľa” považoval za chybný. Dodávané minerálne látky musia byť v takom riedení, aby účinná látka dokázala prechádzať cez sliznice priamo do krvi.
Nedostatočný príjem alebo nezdravé návyky, zlá strava a stres spôsobujú nerovnováhu esenciálnych minerálnych látok a ich bunkový deficit. Dlhodobé nevyvážené a jednostranné dopĺňanie jednej minerálnej živiny vo vysokých dávkach je pre telo skôr záťažou a vedie k narušeniu minerálnej rovnováhy. Bunkové soli na rozdiel od iných minerálnych výživových doplnkov neobsahujú kvantitatívne významné množstvá minerálnych živín z pohľadu odporúčaných denných dávok. Spôsob výroby bunkových solí vedie k tzv. “funkčnej forme”, teda zriedenej aktívnej rezonančnej forme, dostatočne jemnej na to, aby minerálne látky mohli ovplyvňovať delikátnu minerálnu rovnováhu bunky. Sú teda funkčným a jemným prostriedkom na obnovu prirodzenej rovnováhy minerálnych látok a podporu zdravia celého tela.
Aj tu platia Schüsslerove slová “viac neznamená lepšie” alebo ako povedal Paracelsus o tristo rokov skôr: “Jed je vo všetkom a nič nie je bez jedu. Dávka rozhodne, či to bude jed alebo nie.”
Bunkové soli si však nemožno zamieňať s homeopatikami, ktoré sa vyrábajú odlišným spôsobom a obsahujú iba stopy účinnej látky alebo len informáciu. Rozdiel je aj v samotnom účinku a spôsobe indikácie.
Prečo si vybrať bunkové soli Biomineral D6?
- Bunkové soli sú veľmi jemný a jednoduchý spôsob starostlivosti o zdravie.
- Bunkové soli zvyšujú vstrebávanie minerálnych látok, vyrovnávajú vnútrobunkový deficit minerálnych živín a ovplyvňujú ich pohyb, vylučovanie a celkovú rovnováhu. Nie je totiž dôležitý absolútny obsah danej minerálnej živiny, ale aj celkový pomer jednotlivých esenciálnych látok.
- Bunkové soli sa môžu užívať popri akejkoľvek liečbe, v tehotenstve, alebo pri dojčení.
- Výrobcov bunkových solí je mnoho, bunkové soli Biomineral D6 sa však ako jediné vyrábajú na Slovensku.
- Pri výrobe bunkových solí sa tradične ako nosič používa laktóza. My sme ju však kvôli jej nepriaznivému glykemickému indexu zamenili za zložený cukor zo skupiny polyolov, ktorý sa bežne používa v potravinárstve. Na rozdiel od laktózy nie je naň bežná intolerancia a neovplyvňuje hladinu cukru v krvi. Zvolili sme úplne bezpečný nosič nemeckého výrobcu, ktorý je určený ako zdravá náhrada cukru pre diabetikov v cukrovinkách. Zvýšený príjem polyolov môže spôsobiť plynatosť a laxatívny efekt.
- U nás v čo najväčšej miere triturujeme (postupné riedenie základnej účinnej látky) ručne a to aj napriek tomu, že ručná triturácia je prácna, časovo náročná, nákladná a náročná na personálny výber.
- Vďaka sladkej chuti sú bunkové soli Biomineral D6 obľúbené aj u detí a zvierat. Ak však sladká chuť niekomu prekáža, môže si všetky soli rozpustiť v pitnej vode, silno pretrepať a po dúškoch popíjať počas celého dňa.
Podrobné informácie o biochemickej terapii Dr. Schüsslera a jednotlivých bunkových soliach nájdete v publikácii Bunkové soli alebo tiež na edukatívnej stránke bunkovesoli.sk.
Užívanie a dávkovanie bunkových solí
Odporúčaná veľkosť dávky podľa Schüsslera zodpovedá laktózovému triturátu veľkosti hrášku. Dnes sa namiesto práškového triturátu väčšinou používajú pastilky, ktoré sa rozpúšťajú v ústach. Jednotlivá dávka je jedna pastilka hmotnosti 0,5 g. Odporúčané dávkovanie je 3 – 4 takéto dávky denne.
V akútnych prípadoch a na začiatku liečby treba dávkovanie zvýšiť na 6 až 8 dávok denne. V prípade akútneho zápalu je možné napríklad dávku Ferr phos zvýšiť aj na 1 dávku (0,5 g) každých 30 minút až 1 hodinu.
Špeciálne sa odporúča užívať “horúce magnézium” pri akútnych kŕčoch, nespavosti alebo kolikových bolestiach: 5 dávok zaliať horúcou vodou a ihneď po rozpustení užiť ako teplý nápoj. Po polhodine je možné v prípade potreby podanie “horúceho magnézia” zopakovať. Pri dávkovaní 3 až 6 dávok denne objektívne posudzujeme a vyhodnocujeme účinnosť až po prvých 6 týždňoch užívania. Subjektívne býva účinok evidentný aj skôr.
Dĺžka a intenzita dávkovania závisí od hĺbky deficitu a minerálnej nerovnováhy, ako aj od časovej dĺžky pretrvávania zdravotných problémov. Minerálny deficit sa užívaním bunkových solí postupne znižuje a stav sa neustále zlepšuje. Niekedy je potrebné soli užívať niekoľko dní až týždňov, napr. Kali phos, inokedy niekoľko mesiacov až rok, obzvlášť pokiaľ ide o pomalé a hlboko pôsobiace soli ako je Silicea alebo Kali sulph. V akútnych stavoch niekedy stačí intenzívnejšie dávkovanie počas niekoľkých dní. Dávkovanie a dĺžka užívania sú jasnejšie až s pribúdajúcou praxou, preto je dobré poradiť sa s odborníkom. Neúspech podávania solí nemusí prameniť len zo zle vybraného prostriedku, často to býva kvôli nedostatočnému dávkovaniu alebo krátkej dobe užívania.
Pastilky sa rozpúšťajú buď v ústach alebo vo vode. Rozpúšťanie vo vode sa považuje za účinnejšie a obzvlášť výhodné vtedy, ak užívame viacero solí naraz. Môžeme si polovicu z odporúčaných solí rozpustiť vo vode, ktorú po malých dúškoch vypijeme doobeda, a polovicu vo vode, ktorú vypijeme poobede. Takto rozpustené bunkové soli sa pijú pomaly, aby bol dostatok času na vstrebanie solí cez sliznice už v ústnej dutine. Malým deťom sa tablety rozpustia v malom množstve vody a podajú po lyžičkách. Prípadne je možné bábätkám vytierať ďasná s práškom z rozdrvenej tablety. Takto je možné podávať aj viacero druhov solí naraz. Pastilky je potrebné užívať mimo jedla, to znamená, keď sú ústa prázdne, nakoľko sa vstrebávajú už v ústnej dutine. Nie je potrebné sa vyhýbať mentolu či kofeínu.
Zmes všetkých bunkových solí (Biokomplex) by mohla zvádzať nahradiť užívanie jednotlivých solí užívaním komplexu všetkých. Avšak treba vysvetliť, že komplexný zmesný prípravok je určený na dlhodobé alebo stále užívanie, prevenciu a posilnenie pri diétach, poruchách vstrebávania živín, pre starších ľudí, aktívnych športovcov alebo pre pacientov s mnohými ochoreniami. Jednotlivé soli nie sú v tomto prípade triturované samostatne, ale spolu ako zmes. Z tohto dôvodu je komplexný prípravok odlišný a nemôže nahradiť jednotlivé bunkové soli. Treba ho vnímať ako prostriedok na celkové posilnenie a doplnok ku základným soliam.
Skladovanie
Bunkové soli sa skladujú mimo zdrojov elektromagnetického žiarenia ako je mobilný telefón, TV, chladnička, elektrické vedenie, podobne ako homeopatiká, Bachove kvetové esencie alebo Aura-Soma® produkty.
Nežiadúce účinky
Bunkové soli sú prirodzené a telu vlastné látky, preto ich užívanie je zvyčajne bez nežiadúcich účinkov. Je však vhodné poradiť sa o užívaní s vyškoleným konzultantom, pretože nesprávne užívanie môže v niektorých prípadoch spôsobovať diskomfort.
Objektívne nežiadúce účinky môžu nastať v dôsledku kvantitatívneho príjmu nosiča, ktorý tvorí 99,9 % hmotnosti tabliet.
V prípade polyolov, ktoré sa veľmi pomaly vstrebávajú a majú nízky glykemický index, môže nastať problém s plynatosťou. Nestrávené polyoly sa dostávajú do čreva, kde pri vyššom príjme môžu spôsobiť plynatosť či zapríčiniť prehnanie. Obyčajne sa tieto problémy po 2 týždňoch upravia a črevná flóra sa prispôsobí. Pri užití veľkého množstva tabliet (niekoľko desiatok) sa môže prejaviť laxatívny účinok polyolov. Napriek tomu považujeme polyoly za oveľa lepší nosič v pastilkách než laktózu.
Zvláštny prípadom sú subjektívne nežiadúce účinky, ktoré užívatelia neurčito opisujú, pretože sa cítia inak, ale v podstate nevedia uviesť konkrétne ťažkosti. Ak sú presvedčení o nežiadúcich účinkoch užívania tabliet, tak ich môžu subjektívne cítiť. Je to niečo podobné ako negatívny efekt placeba, tzv. nocebo. Diskomfort však môže spôsobiť jednoducho zmena. Ak ide o takéto neurčité ťažkosti a pocity, odporúča sa zvýšiť dávkovanie, 1 dávku každé 2 hodiny, až do odznenia nepríjemností.
Podrobnejšie informácie nájdete v publikácii Bunkové soli.
Ďalšie informácie
Výrobca | |
---|---|
Značka |