Trenčan Pšeničná chlebová múka na kváskovanie 1000 g
1.53 €
Pšeničná chlebová múka na kváskovanie. Červený obal je zvolený esteticky- hodí sa krásne k hnedej (ražnej chlebovej múke).
Pšeničná chlebová múka už svojím názvom naznačuje, že sa z nej pripravuje najmä chlieb.
Jej enzymatická činnosť a vyšší obsah bielkovín nám ponúka nadýchanejšie cestá s väčšími okami (dierkami v striedke).
Okrem chleba sa táto múka hodí na prípravu croissantov, focaccie, alebo talianskych šišiek bombolone.
Zloženie: pšeničná chlebová múka
Hmotnosť: 1kg
Krajina: SR
- Nakúpte ešte za 89.00 € a získajte dopravu zdarma
Popis
skúšali bezmála 1 rok, kde Naty a Daniela si pravidelne brali vzorky a kváskovali. Všetky výhrady a poznatky sme potom na spoločných stretnutiach konzultovali a riešili, z čoho vznikla táto edícia múk. Múka na kváskovanie musí byť v prvom rade z vysokokvalitnej pšenice, čiže patrí k exkluzívnym múkam na trhu. Ako jediná exkluzívna rada sa môže pýšiť na slovenskom trhu Značkou kvality SK. Múka na kváskovanie má oproti bežným múkam vyššie parametre skoro vo všetkých ukazovateľoch. Hovoríme o ukazovateľoch pekárskych vlastností, kde pri výrobe chleba a pečiva formou kváskovania je táto zvýšená kvalita veľmi dôležitá, a to preto, že ide hlavne o zrenie cesta, ktoré si vyžaduje dlhší čas, pretože cesto musí byť stabilné počas zrenia. Múka na kváskovanie má vyššiu energiu, ako aj amylografické maximum, t.j. enzýmy v nej pracujú pomalšie, čo je žiadúce pre kváskovanie ako také. Môžeme povedať, že na svoju prácu enzýmy potrebujú dlhší čas. Ďalší rozdiel medzi múkami na kváskovanie a obyčajnými múkami je ten, že s nimi pravidelne Naty a Daniela pracujú a takýmto spôsobom je múka pod neustálou kontrolou odborníčok – vývojárok. Všetky veľké zmeny, ktoré Naty a Daniela postrehnú spolu konzultujeme. Pre tie zákazníčky, ktoré budú s touto múkou pracovať sa im budú bežné problémy riešiť oveľa ľahšie a Naty a Daniele navzájom si odkomunikovať, keďže Naty a Daniela tieto múky veľmi dobre poznajú.
- Odkiaľ kupujete obilie? Od slovenských alebo od zahraničných dodávateľov?
Mlyn Trenčan je na trhu 18 rokov a počas tohto obdobia vždy preferoval nákup obilia od slovenských poľnohospodárov. Sme rodinnou firmou, ktorá si uvedomuje dôležitosť podpory slovenského poľnohospodárstva a potravinárstva. Čo sa týka kvalitných pšeníc, už aj dnešný slovenskí poľnohospodári ich vedia v dostatočnom množstve vypestovať, je o nich záujem aj v zahraničí. Doteraz nebol ani jeden rok taký, aby sme museli pristúpiť k nakupovaniu kvalitných pšeníc zo zahraničia. Čo sa týka raže potravinárskej, sú roky, kde musíme pristúpiť k nákupu potravinárskej raže zo zahraničia, ale objem nákupu nikdy nepresahuje 20% celkovej ročnej potreby Mlyna Trenčan. Je to z dôvodu buď nedostatku raže na trhu alebo jej nízkej kvality. Sme slovenský mlyn a chceme robiť so slovenskými poľnohospodármi a vyrábať múky pre slovenského spotrebiteľa.
- Vylepšujete kvalitu múk nejakými aditívami alebo konzervačnými látkami?
Keď hovoríme o konkrétnych múkach Kváskovanie, tak Naty a Daniela vyslovene žiadali, aby múky na kváskovanie žiadne aditíva neobsahovali. Takže táto edícia múk žiadne aditíva neobsahuje.
Avšak dnešné moderné mlyny – či na SR alebo vo svete – sú schopné bez problémov múky vylepšovať podľa požiadavky konkrétneho zákazníka. Tak je to aj v našom prípade. Ale hovoríme tu o múkach pre klasických veľkých pekárov a nie o múkach na kváskovanie. Pre danie veci na správnu mieru, aditívami sa rozumie v prvom rade diasta – čiže jačmenná múka – a vitamín C, ktoré menia vlastnosti múk podľa požiadaviek v prvom rade priemyselných veľkých pekární. Tieto aditíva sú veľmi drahé a bežne do malospotrebiteľských balení sa nevyužívajú. Dokonca ani rodinné malé pekárne takto upravené múky nepotrebujú. Pečú tam väčšinou majitelia a vysoko profesionálni pekári, ktorí si poradia s akoukoľvek kvalitou a bez prídavkov. Hovorí sa, že dobrý pekár napečie aj zo zlej múky, ale táto musí byť vždy rovnaká, ak sa na ňu naučí a nemení sa jej kvalita počas celého obdobia, tak je s ňou spokojný.
- Plánujete v budúcnosti rozšíriť múky na kváskovanie napr. o špaldové alebo bezlepkové?
Keď sme začali spoluprácu s Naty a Danielou, naša spoločnosť vybudovala prvý bezlekový mlyn na Slovensku, kde Naty a Daniela si vyžiadali exkluzivitu pri tvorbe nových bezlepkových kváskových múk, s čím sme jednoznačne súhlasili. Dôvodom bola ich odbornosť, zdatnosť a hlavne trpezlivosť pri vytváraní nového produktu pre vás-zákazníčky. Bezlepková výroba nie je veľmi rozšírená, ale ako všetci dobre vieme, je čoraz viac ľudí, ktorí sa s problémom „lepok“ stretli. Verím, že v krátkom období sa táto naša vízia uskutoční. Aj tu chceme využívať čo najviac slovenských plodín, ako je pohánka, kukurica, amarant, hrach, ktoré sa pestujú aj na Slovensku. Čo sa týka špaldy, je na SR viac výrobcov špaldovej múky. Máme takýchto partnerov, od ktorých vieme túto múku nakupovať, ak bude požiadavka zo strany Naty a Daniely, sme schopní aj špaldovým múkam na kváskovanie sa spoločne povenovať.
Ďalšie informácie
Výrobca | |
---|---|
Značka |